Facebook’un zaman tüneli baştan ilgi çeksede insanlar bir türlü alışamadı. Bir çok insan profilini eski görüntüsüne döndürebilmek için arayış içinde. Bu yüzdenden internet timeline remover veya bizim tabirimizle Facebook Zaman Tüneli kaldırma taktikleri üzerine binlerce yazı ile dolmuş durumda.

Google’da arama yaptığınız zaman bir çok aplikasyon indrimenizi, kurmanızı söyleyenler var. Bunlardan bazıları kısmende olsa çalışıyor olabilir. Fakat bir çoğu problemli ve zaten resmi olarak yayınlanmış bir uygulama değil. Yani şunu baştan kabul etmeniz gerekir; Facebook tarafından yayınlanmış herhangi bir alternatif uygulama veya eski profile dönme opsiyonu mevcut değil.

Zaten Facebook Yardım Merkezinde bu uygulamayı isterseniz kullanın isterseniz bir sonraki duyuruya kadar bekleyin denmekteydi hatırlarsanız. Ayrıca yine Facebook Yardım Merkezinde zaman tüneline geçtikten sonra ön izleme yapmak için 7 gününüz olduğu daha sonra ise otomatik olarak geçiş yapılacağı yazmaktaydı. En önemlisi ise şu an yardım sayfasından kaldırılan aşağıdaki açıklama;

Once you switch to the new version of your profile, you cannot return to the previous version. Upon switching, you will have the option to take a brief tour of the new profile so you can easily locate your favorite features and learn about the new profile features that are available.

Yani kısaca derki yeni profilinize geçiş yaptıktan sonra bir öncekine dönüş yapamazsınız. Sonuç olarak timelineremover-zaman tüneli kaldırma aracı olarak kullanabileceğiniz herhangi bir resmi program veya uygulama mevcut değil. Internette dolaşan bir çok uygulama ise geçici, sizin ekranınızda tarayıcı geçmişini sildikten sonra size normal gözüken profilinizi arkadaşlarınız hala zaman tünelinde görmekteler. Zaten bir çoğuda çalışmıyor.

Bu durumda yapılacak en akkılıca iş Facebook’tan haber beklemek olacaktır.

FACEBOOK ZAMAN TÜNELİ KULLANICI ANKETİ

7 YORUMLAR

CEVAP VER