Londra 2012 Olimpiyatları Pekin’deki kadar gösterişli olmayan ama anlam ve sanatsallık açısından çok daha kaliteli bir törenle başladı. Konu olimpiyatlar olunca aslında bahsedecek çok konu var ama biz, bir internet ve sosyal medya bloğu olarak Londra 2012 olimpiyatlarının sosyal medyadaki yerinden bahsedelim.

Konu sosyal medya olunca, en çok merak edilende Londra 2012 olimpiyatlarında hangi sporcudan daha çok bahsedildiği oluyor. İşte bu sebeple Starcount.com bir uygulama tasarlamış. Bu uygulama sayesinde en çok bahsedilen sporcuların ve popülaritesi artan sporcuların kimler olduğunu görmek ve takip etmek mümkün.

Startcount.com’un tablosuna göre, sosyal medyada şu ana kadar en çok bahsedilen 10 sporcu sırasıyla şu şekilde (30 Temmuz 2012 itibariyle);

 1. LeBron James
 2. Kobe Bryant
 3. Roger Federer
 4. Neymar
 5. Maria Sharapova
 6. Usain Bolt (En üst sırada olmaması ilginç)
 7. Chris Paul
 8. Carmelo Anthony
 9. Michael Phelps
 10. Kevin Durant

Liste devamlı güncelleniyor dolayısıyla en iyisi tabloyu devamlı takip etmek olacaktır. tabloda ayrıca o günün en çok bahsedilen sporcularınıda görmek mümkün. Mesela 30 itibariyle Michale Phelps en üst sıradaydı, zaten 400 metre karışık yarışından sonra olmaması ilginç olurdu.

Teknolojionine olarak Startcount.com sitesindeki tabloyu ayağınıza getirdik. Devamlı güncellenen bu tabloyu buradan online olarak takip edebilirsiniz.

Ayrıca olimpiyatları resmi sitesinden takip etmek istiyorsanız Londra 2012 Olimpiyatları resmi web sitesi; London2012.com

Cengiz Taskin tarafından yayınlandı

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu, şahsına münhasır bir Wordpress sevdalısı...

Sohbete katılın

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Dear Peter,

   Thank you. I just sent you an e-mail regarding Starcount and more details about further usage of your widgets in our blog.

   Regards
   teknolojionline.net